Szybkie i niezawodne przesyłki kurierskie

Tematy pomocy

Zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami wraz z ich komentarzem


Firma POLANDHOL Kurier zajmuję się profesjonalną obsługą wszelkich przesyłek na lini POLSKA-HOLANDIA-POLSKA. Masz nietypową przesyłkę napisz postaramy się pomóc.

Firma POLANDHOL Kurier nie przewozi rzeczy wyłączonych z transportu lądowego takich jak:
- narkotyki i inne substancje odurzające
- wyroby alkoholowe, tytoniowe
- żywe zwierzęta
- i inne przedmioty niebezpieczne ADR i szkodliwe dla zdrowia oraz zabronione prawem międzynarodowym. Dokładny wykaz w regulaminie naszej firmy.

Klient może wysłać na właśne ryzyko towar typu:
- sucha nieprzetworzona żywność zapakowana termicznie.
- rzeczy kruche szklane (słoiki, elektronika, komputery moniotory itp. itd)

Proponujemy bardzo staranne spakowanie i zabezpieczenie takich rzeczy przed wysyłką.
Firma nasza nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia w transporcie towaru wysłanego na własne ryzyko.

Paczki z Polski:
 1. W jaki sposób zostanie ode mnie odebrana paczka z Polski?

  Paczki z Polski odbierane są poprzez zewnętrzne firmy kurierskie (GLS, KEX, ET LOGISTICS, UPS i inne) Klient zostaje mailowo poinformowany jakim kurierem zostanie odebrana paczka.

 2. O której godzinie kurier przyjedzie po przesyłkę

  Godziny odbioru niestety nie znamy, jednak kurier powinien wcześniej zadzwonić do nadawcy i się z nim umówić. Jeżeli nadawca nie będzie mógł się doczekać kuriera zawsze może do nas napisać/zadzwonić i jesteśmy wstanie zorganizować w dzień odbioru nr tel. do kuriera.

 3. Czy nadawca drukuje list przewozowy.

  Nie. Nadawca nic nie musi drukować również nie musi pisać adresu odbiorcy na paczce. Kurier przyjeżdża z gotową etykietą i przytwierdza ją do paczki. Na naklejce są dane nadawcy oraz dane naszego magazynu gdzie trafia przesyłka i czeka na transport do Holandii. Na podstawie wypełnionego formularza sami adresujemy przesyłki.

Paczki z Holandii:
 1. W jaki sposób zostanie ode mnie odebrana paczka z Holandii?

  Paczki odbieramy transportem własnym w weekend. Po złożonym zleceniu informujemy mailowo o orientacyjnej porze odbioru.

 2. O której godzinie kurier przyjedzie po przesyłkę?

  Około godzinę przed odbiorem dzwonimy do nadawcy i informujemy o godzinie odbioru. Prosimy do nas nie dzwonić/pisać "o której będzie kurier" W odpowiednim czasie poinformujemy telefonicznie nadawcę o planowanej wizycie

 3. Czy nadawca drukuje list przewozowy.?

  Nie. Przyjeżdżamy z gotowymi wypełnionymi dokumentami. Nadawca tylko podpisuje i otrzymuje potwierdzenie nadania.

Paczka standardowa powinna zapakowana w twardy karton foremny typu "sześcian" zaklejona taśmą klejącą i jeżeli jest taka możliwość to ofoliowana czarną/bezbarwną folią stretch. Zawartość powinna odpowiednio zabezpieczona tj. jak najwięcej folii bąbelkowej, styropianu, ścinek kartonowych itp. itd. Towar nie powinien przemieszczać się w opakowaniu zewnętrznym. Opony nie muszą być spakowane w karton wystarczy ofoliować (2szt. max w jednej paczce) Opony z felgami- kawałek kartonu na wierzch felgii i całość ofoliować (2szt max w jednej paczce pod warunkiem że całość nie przekracza 30kg - max rozmiar 15)
Paczki z Polski
 1. W jaki sposób zostanie ode mnie dostarczona paczka z Polski do Holandii?

  Paczki zostaną dostarczone transportem własnym na weekend. Po złożonym zleceniu informujemy mailowo o orientacyjnej porze dostawy.

 2. O której godzinie kurier przyjedzie z przesyłką

  Około godzinę przed dostawą dzwonimy do odbiorców i ich informujemy o planowanym terminie dostawy. Prosimy do nas nie dzwonić/pisać "o której będzie kurier" W odpowiednim czasie poinformujemy telefonicznie odbiorcę o planowanej wizycie

Paczki z Holandii
 1. W jaki sposób zostanie ode mnie dostarczona paczka z Holandii do Polski

  Przesyłki są dostarczane zewnętrzną firmą kurierską. Paczki standardowe są dostarczane przeważnie we wtorek. Gabarytowe we wtorek lub w środę.

 2. O której godzinie kurier przyjedzie z przesyłką?

  Godziny dostawy nie znamy. Na życzenie klienta możemy podać nr listu przewozowego i namiary telefoczne do firmy kurierskiej dostarczającej paczkę.